UDK
29, 30, 31 MARCA 2019 r.
REPERTUAR

KALENDARZ IMPREZ 2019

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych i sportowych na 2019

KALENDARZ2019rok.doc

REMONT USTRZYCKIEGO DOMU KULTURY - SIERPIEŃ 2018

Z każdym dniem remontowany budynek domu kultury zmienia wygląd. Dobiegają końca prace na zewnątrz budynku związane z odwodnieniem, izolacją fundamentów, podjazd dla osób niepełnosprawnych od strony parkingu. Wewnątrz zakończono instalację audio-wizualną, dobiegają końca prace  elektryczne. W nastepnej kolejności zostanie wykonana mechanika sceny, instalacji wentylacyjnej i prace wykończeniowe pomieszczeń. Przypominamy, że całość inwestycji możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś proirytetowa IV. Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, Działanie 4.4 Kultura.

Relacja foto

Zobacz pozostałe zdjęcia w galerii

Zdjęcia cd

REMONT USTRZYCKIEGO DOMU KULTURY

Trwa remont w Ustrzyckim Domu Kultury.  Ekipa remontowa w pierwszej kolejności zajęła się skuciem tynków, pod nową instalację elektryczną. To bardzo ważna część remontu, bo na sali planuje się zainstalować nowe nagłośnienie i oświetlenie czyli tak zwany system instalacji audiowizualnej.Następnie będzie zrobiona nowa wentylacja i ogrzewanie.

Remont UDK będzie kosztować ok. 4,7 mln zł. Pieniądze na inwestycje udało się pozyskać dzięki wnioskowi napisanemu przez UDK oraz Bieszczadzką Agencję Rozwoju Regionalnego. Remont w większości jest finansowany z pieniędzy pozyskanych z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV. Ochrona Środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, działanie 4.4 kultura. Dofinansowanie z RPO wynosi 3 mln zł, a wkład własny gminy Ustrzyki Dolne to ok. 1,7 mln zł.

Ustrzycki Dom Kultury zostanie kompleksowo zmodernizowany, a sam budynek po remoncie, będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, zrobimy m.in. podjazd dla wózków od strony parkingu. Przebudowa związana jest z nową aranżacją wnętrza sali kinowo-teatralnej, holu przed salą, łazienek, remontem i przebudową kasy biletowej oraz pozostałych pomieszczeń. Wykonany zostanie także nowy system klimatyzacji w sali  kinowej. Planowane jest także wyremontowanie pomieszczeń garderób, wykonanie szatni i wiele innych prac, które obejmuje projekt.