UDK
KINO „ORZEŁ”
REPERTUAR

REMONT USTRZYCKIEGO DOMU KULTURY - SIERPIEŃ 2018

Z każdym dniem remontowany budynek domu kultury zmienia wygląd. Dobiegają końca prace na zewnątrz budynku związane z odwodnieniem, izolacją fundamentów, podjazd dla osób niepełnosprawnych od strony parkingu. Wewnątrz zakończono instalację audio-wizualną, dobiegają końca prace  elektryczne. W nastepnej kolejności zostanie wykonana mechanika sceny, instalacji wentylacyjnej i prace wykończeniowe pomieszczeń. Przypominamy, że całość inwestycji możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś proirytetowa IV. Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, Działanie 4.4 Kultura.

Zobacz pozostałe zdjęcia w galerii

KONCERT KSU

Zapraszamy wszystkich na wyjątkowy, bo jubileuszowy koncert zespołu KSU, który w tym roku świętuje 40 lecie „obecności na scenie”. Koncert odbędzie się 18 sierpnia 2018 r. na stadionie miejskim w Ustrzykach Dolnych. Wstęp wolny!

Dodatkowe informacje:
Zmiana organizacji ruchu w rejonie Stadionu oraz zakaz wnoszenia alkoholu, napojów w szklanych opakowaniach oraz innych niebezpiecznych przedmiotów – to najważniejsze zasady, które będą obowiązywać podczas tegorocznego koncertu KSU.

Koncert KSU jest imprezą masową (regulamin imprezy w załączniku), a co za tym idzie - zgodnie z ustawą o imprezach masowych - czekają nas pewne obostrzenia i zmiany. Na miejsce koncertu, czyli do stadionu miejskiego dojazd odbywał się będzie ze zmianą w organizacji ruchu w ciągu ulicy Kolejowej. Wzdłuż wymienionej ulicy od godziny 17:00 do godziny 24:00, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od wjazdu na parking „Zielony” Rynek” do skrzyżowania z ulicą Naftową (przy sklepie Majster) z obowiązującym kierunkiem wjazdu od domu handlowego „Halicz” i „Zielonego Rynku”. Wprowadzony zostanie także zakaz zatrzymywania pojazdów na jezdni, chodniku i terenach zielonych po prawej stronie drogi.

W dniu koncertu będzie można pozostawić samochody na parkingach:

• parking obok Urzędu Miejskiego przy ul. Kopernika 1
  • parking przy ul. Wyzwolenia
  • parking obok Nadleśnictwa – przy ul. Rynek
  • parking obok Hali Sportowej – przy ul. 29 Listopada
  • parking obok Dworca Autobusowego – przy ulicy Dworcowej
  • parking przy Zielonym Rynku – przy ul. Kolejowej
  • parking obok Ustrzyckiego Domu Kultury – przy ul. 29 Listopada

parkować  będzie można także wzdłuż torów kolejowych obok składu węgla.

Zgodnie z ustawą o imprezach masowych na miejscu imprezy obowiązywać będzie zakaz wnoszenia alkoholu i napojów w szklanych i aluminiowych pojemnikach oraz innych niebezpiecznych przedmiotów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie licencjonowana agencja ochrony, strażacy KP PSP i OSP oraz ratownicy medyczni. Jubileuszowy koncert rozpoczyna się o godzinie 19:00, a wstęp na stadion możliwy będzie od godziny 16:00. Koncert jest bezpłatny.

Regulamin impezy w pliku  RegulaminKoncertu.doc

REMONT USTRZYCKIEGO DOMU KULTURY

Trwa remont w Ustrzyckim Domu Kultury.  Ekipa remontowa w pierwszej kolejności zajęła się skuciem tynków, pod nową instalację elektryczną. To bardzo ważna część remontu, bo na sali planuje się zainstalować nowe nagłośnienie i oświetlenie czyli tak zwany system instalacji audiowizualnej.Następnie będzie zrobiona nowa wentylacja i ogrzewanie.

Remont UDK będzie kosztować ok. 4,7 mln zł. Pieniądze na inwestycje udało się pozyskać dzięki wnioskowi napisanemu przez UDK oraz Bieszczadzką Agencję Rozwoju Regionalnego. Remont w większości jest finansowany z pieniędzy pozyskanych z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV. Ochrona Środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, działanie 4.4 kultura. Dofinansowanie z RPO wynosi 3 mln zł, a wkład własny gminy Ustrzyki Dolne to ok. 1,7 mln zł.

Ustrzycki Dom Kultury zostanie kompleksowo zmodernizowany, a sam budynek po remoncie, będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, zrobimy m.in. podjazd dla wózków od strony parkingu. Przebudowa związana jest z nową aranżacją wnętrza sali kinowo-teatralnej, holu przed salą, łazienek, remontem i przebudową kasy biletowej oraz pozostałych pomieszczeń. Wykonany zostanie także nowy system klimatyzacji w sali  kinowej. Planowane jest także wyremontowanie pomieszczeń garderób, wykonanie szatni i wiele innych prac, które obejmuje projekt.

KALENDARZ IMPREZ 2018

KALENDARZ2018.doc