UDK
KINO ORZEŁ
KINO „ORZEŁ”
GRU, DRU I MINIONKI - 3D (dubbing)
11, 12, 13 SIERPNIA 2017R. GODZ.18.00
VOLTA
18, 19,20 SIERPNIA 2017R. GODZ.19.00
SPIDER-MAN: HOMECOMING -3D (napisy)
23, 25, 26 SIERPNIA 2017R. GODZ.18.00
REPERTUAR

XII Festyn Parafialny

Parafia pw. Św. Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych zaprasza na XII Festyn Parafialny, który odbędzie się w dniu 27.08.2017 r. o godz. 14:30.

W programie:
– konkursy z nagrodami,
– występy artystyczne,
– degustacje domowych produktów,
– gry i zabawy.

WYŻEJ NIŻ NA POŁONINIE teatr im. Wandy Siemaszkowej

Teatr im. Wandy Siemaszkowej wraca w Bieszczady z powieścią o Jędrku Połoninie. To historia o poszukiwaniu wolności, pełna krwi, wspomnień, porzuconych kobiet, przegranych mężczyzn i rozbitych związków.

Reżyserem spektaklu „Wyżej niż Połonina. Saga w VI aktach” opowiadającego o życiu najsłynniejszego bieszczadzkiego Zakapiora Jędrku Połoninie, jest Tomasz A. Żak. 22 sierpnia aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa, znów zaczną tygodniową trasę po bieszczadzkich wsiach i miastach.
- Chociaż od naszego ostatniego pobytu w Bieszczadach minęły już dwa lata, to odcisnął się on bardzo emocjonalnie w całej naszej ekipie, szczególnie na aktorach, którzy opowiadali tę legendę – mówi Jan Nowara, dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Dyrektor dodaje, że po występach, aktorzy rzeszowskiej „Siemaszki” dostali wiele wyrazów sympatii ze strony bieszczadzkich legend – jak nazywa Zakapiorów, którzy często odnajdywali się w tej dramatycznej opowieści. – Taki intensywny wyjazd bardzo wzbogacił wewnętrznie zespół. Graliśmy w różnych miejscach, przez co wzbogacaliśmy się duchowo – mówi wspominając m.in. występ w cerkwi w Baligrodzie. Dyrektor podkreśla, że cały zespół bardzo emocjonalnie podchodzi do występów w Bieszczadach. - Te miejsca nas natchnęły duchowo i wzbogaciły wewnętrznie. Wszędzie była inna publiczność i inna atmosfera. Czuliśmy jakbyśmy codziennie grali premierę, poczuliśmy coś na prawdę niezwykłego.

W tym roku spektakl „Wyżej niż Połonina” będzie grany w innych miejscach niż dwa lata temu. Zaplanowano, że spektakle odbędą się: w Polańczyku w Ośrodku Urzędu Marszałkowskiego, w Myczkowcach w Ośrodku Caritas, w Ustrzykach Dolnych w Domu Kultury, w Bystrem w Cerkwi, w Rzepedzi w Amfiteatrze, w Albigowej k/Łańcuta, w Zagórzu w MGOKiS oraz w Uhercach Mineralnych w Wiejskim Domu Kultury. - Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie mogła zobaczyć go większa ilość mieszkańców Bieszczad i turystów, a mieliśmy sygnały od mieszkańców, że chcą byśmy wrócili. W tym roku dostaliśmy też środki z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, co nas dodatkowo zmotywowało by znów powrócić w Bieszczady, a teatr powinien wychodzić do ludzi – przekonuje dyrektor Nowara.

Obsada aktorska się nie zmienia, jednak dyrektor mówi, że wprowadzono drobne zmiany w scenariuszu, który został odświeżony. - To spektakl poetycki, historia dramatyczna, bardzo trudna do opowiedzenia i zagrania. Jednak los tych ludzi zasługuje na sztukę – dodaje dyrektor rzeszowskiego Teatru.

Scenariusz i reżyseria: Tomasz A. Żak
Scenografia: Socha - Szczęsny
Inspicjent i sufler: Anna Jochym
Obsada: Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Robert Chodur, Waldemar Czyszak, Przemysław Sejmicki (gościnnie), Robert Żurek.
W spektaklu wykorzystano utwory Wojciecha Belona oraz zespołu Wolna Grupa Bukowina.

Na każdy spektakl wstęp jest wolny.

Informacja pod nr tel. 661-559-12

ROCK WEEK

Zapraszamy w dniach 4-6 sierpnia 2017r. do Ustrzyk Dolnych / stok narciarski "GROMADZYŃ"

na Międzynarodowy Zlot Motocyklowy ROCK WEEK eXtreme challenge