UDK
KINO „ORZEŁ”
PANDA I BANDA - Rosja
14, 15,16.06.2019 r. Godz. 18.00
JOHN WICK 3 - USA
21, 22, 23.06.2019r. Godz.19.00
X-MEN: MROCZNA PHOENIX -USA
29, 30.06 oraz 1.07.2019r. Godz.19.00
Kup bilet
REPERTUAR
WIADOMOŚCI

Charytatywny Piknik Rodzinny

Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Piknik Rodzinny, który odbędzie się 8 czerwca w godz. 14:00 - 18:00 w Parku Pod Dębami. Organizatorem wydarzenia jest Bieszczadzkie Stowarzyszenie "Promyk Nadziei". W programie m.in: występy muzyczne oraz taneczne, atrakcje dla dzieci (jazda konna, dmuchane zjeżdżalnie, słodki bufet), loteria fantowa, w której można wygrać atrakcyjne nagrody. Zabierzcie ze sobą całą Rodzinę niech nam wspólnie i miło niedziela upłynie! smiley

Lato z książką

Serdecznie zapraszamy do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ustrzykach Dolnych na spotkania z autorami książek dla dzieci i dla dorosłych. Wśród zaproszonych gości m.in: Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek, Wojciech Pszoniak, Katarzyna Grochola, Grzegorz Kasdepke, Agnieszka Taborska, Lucyna Kirwil. "Mogę więcej" - upowszechnianie kultury przez pryzmat tańca.

W ramach projektu Ustrzyckiego Stowarzyszenia Kultury "Mogę więcej" - upowszechnianie kultury przez pryzmat tańca zespół Nemezis już 14 czerwca weźmie udział w XIII Nałęczowskim Festiwalu Tańca. Tancerze zmierzą się w kategorii zespołowej oraz solo. Oprócz konkursu zespół weźmie udział w warsztatach tańca współczesnego, które poprowadzi Katarzyna Migała oraz Krzysztof Skolimowski.

Życzymy powodzenia w konkursie oraz dobrej zabawy!:)

Projekt dofinansowany w ramach Otwartego Konkursu Ofert z zakresu upowszechniania kultury na podstawie Programu Współpracy Gminy Ustrzyki Dolne z organizacjami pozarządowymi w roku 2019.

Dni Kultury LO

W Ustrzyckim Domu Kultury 3 czerwca odbyły się Licealne Dni Kultury. Jak co roku uczniowie mieli okazję zaprezentować swój dorobek artystyczny.

W ramach działalności Ogniska Pracy Pozaszkolnej wystąpił Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” pod kierunkiem Beaty Maciołek oraz solistka grupy tanecznej „Nemezis” Adrianna Urban, przygotowana przez Joannę Drozd. Pieśni świętojańskie wykonał chór „Werchowyńcy” pod kierunkiem Kingi Szewczyk.

Szkolne koło teatralne prowadzone przez Małgorzatę Kijowską i Agnieszkę Strzałę przygotowało spektakl pt. „Miłość niejedno ma imię”, w którym przedstawiło swoistą ewolucję miłości w oparciu literaturę, film, muzykę, taniec oraz codzienne doświadczenia. W przedstawieniu wykorzystane zostały motywy literackie z „Cierpień młodego Wertera”, „Nocy i dni” oraz „Dziadów”, jak również motywy filmowe z „Dirty dancing”, „Titanica”,” Śpiącej królewny” oraz „Pana i pani Smith”. Przedstawienie, które trwało 40 minut, obfitowało zarówno w wątki o charakterze poważnym jak i humorystycznym.

Kolejnym punktem programu artystycznego były występy wokalne. Aleksandra Piotrowicz wykonała z pasją piosenkę „Życie to nie teatr”, natomiast Aniela Marosz przy akompaniamencie Julii Pilch zaśpiewała kultowy szlagier zespołu Dżem pt. „Do kołyski”.

W programie było także miejsce na recytację poezji, Aniela Marosz emocjonalnie i profesjonalnie deklamowała wiersz rosyjskiej poetki Надежды Теффи „Я синеглаза, светлокудра” w języku oryginalnym.

Licealne Dni Kultury to także okazja do zaprezentowania prac plastycznych uczniów liceum, można je podziwiać w szkolnej galerii, są tam zarówno znakomite kopie dzieł znanych artystów jak i autorskie obrazy szkolnych talentów, wśród których na szczególna uwagę zasługują prace Antoniny Szary, Gabrieli Krynickiej, Malwiny Szpak, Joanny Sochy, Joanny Stępniewskiej, Amelii Rusinek, Aleksandry Bisz, Aleksandry Piotrowicz i Julii Kosmeckiej.

Ciekawym zjawiskiem artystycznym jest także wystawa nastrojowych prac fotograficznych, których autorami są Julia Tkacz i Kamil Rzeszowski.

Składamy gratulacje wszystkim młodym artystom i z niecierpliwością oczekujemy na ich kolejne prace i występy.

Autor: LO, więcej zdjęć w Galerii.

 

Dzień Dziecka w Ustrzykach Dolnych

30 maja świętowaliśmy w naszej Gminie "Dzień Dziecka". Niestety deszczowy maj nie pozwolił nam na zorganizowanie imprezy na świeżym powietrzu. Nie przeszkadzało to jednak naszym uczestnikom w miłej i szalonej zabawie ;) Dla dzieci młodszych w Hali Sportowej odbył się koncert zespołu "Stwora Głodomora" oraz przejazd kolejką turystyczną, natomiast dzieci starsze uczestniczyły w zawodach sportowych w ZB "Delfin". Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały napoje oraz przysmaki z grilla.

Więcej zdjęć w Galerii.

Dzień Dziecka w Ustrzykach Dolnych

Trwają już ostatnie przygotowania do Dnia Dziecka w Ustrzykach Dolnych.

Wszyscy zakładamy, że pogoda będzie nam sprzyjać i wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Jednak biorąc pod uwagę pogodę deszczową i tak gwarantujemy moc atrakcji ale pod dachem :)

Koncert planowany w Parku pod Dębami przeniesiony zostanie do Hali Sportowej, natomiast konkurencje sportowe rozegrane zostaną wewnątrz budynku ZB "Delfin".

Ostateczna decyzja o tym gdzie spotykamy się w Dniu Dziecka zostanie podjęta jutro rano.

100lecie Policji

Wystawa z okazji 100lecia Policji w Ustrzyckim Domu Kultury.

Dzień mamy w Ustrzyckim Domu Kultury

23 maja w Ustrzyckim Domu Kultury obchodziliśmy Dzień Mamy. Dla naszych cudownych mam wystąpili m.in: Zespół Tańca Ludowego Bandanki, Echo Ustrzyk, Ropieńczanie, Oratyk, Bieszczadzki Dom, Duet Gajda, Krzysztof, Teodor i Przyjaciółki. 

Więcej zdjęć w galerii.

 

III Miejsce dla zespołu tanecznego NEMEZIS!

Świetny sezon dla zespołu Nemezis - III miejsce na VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Jastrzębiu Zdroju!
2000 tancerzy, 13 godzin tańca i III MIEJSCE! W Polsce nazywają Nas "mocną ekipa z Ustrzyk Dolnych" Gratulacje dla całego zespołu. 

 

Wykład "Mózg pracuje!" dla Ustrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 24.05.2019r. w Ustrzyckim Domu Kultury odbył się wykład dla uczestników Ustrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład pt. "Mózg pracuje" poprowadziła Irena Powroźnik trenerka umiejętności miękkich i rozwoju osobistego. Jak widać na zdjęciach uczestnicy brali również udział w działaniach warsztatowych. Po wykładzie został poruszony temat wycieczki oraz omawiane były sprawy bieżące Uniwersytetu. Dziękujemy słuchaczom za przybycie oraz za wspaniałą atmosferę.