UDK
KINO ORZEŁ
KINO „ORZEŁ”
GOTOWI NA WSZYSTKO. EXTERMINATOR
2, 3, 4 LUTY 2018r. Godz.19.00
FERNANDO - 3D dubbing
9, 10, 11 LUTY 2018r. Godz.18.00
NARZECZONY NA NIBY
16, 17, 18 LUTY 2018r. Godz.19.00
ATAK PANIKI
23 i 25 luty 2018r. GODZ.19.00
COCO -3D dubbing
28, 29, 30 STYCZNIA 2018r. godz.18.00
REPERTUAR
WIADOMOŚCI

PLAN POSTĘPOWAŃ O UDZIELENIE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH NA ROK 2018

zamwieniapubliczne.pdf

 

 

Zespół taneczny KRZYK zaprasza!

Zespół taneczny KRZYK zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe! (możliwość zapisów)

Od przyszłego tygodnia ruszają zajęcia zespołu tańca współczesnego KRZYK z Ustrzyk Dolnych.
- zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki od godz. 16:00 do 18:00.

Zajęcia dla dorosłych oraz seniorów:
- Gimnastyka taneczna we wtorki od godz.18:00 do 19:00
- Taniec towarzyski w środy od godz. 17:00 do 18:00

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych.

Kontakt: 503 460 189

Modernizacja Ustrzyckiego Domu Kultury

Gmina Ustrzyki Dolne otrzymała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2 999 861,81 zł na kompleksową modernizację Ustrzyckiego Domu Kultury. Więcej informacji już wkrótce.

Projekt w ramach polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży.

 

Od kilku dni teatr Formy PARRA działający przy Ustrzyckim Domu Kultury, realizuje projekt w ramach polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży, finansowany przez Narodowe Centrum Kultury z pieniędzy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt trwa od 10 września do 21 września, w ramach którego odbywają się warsztaty i występy artystyczne takie jak "Pasja i serce" oraz "Święto młodości – Międzynarodowy Dzień Teatru, Tańca i Muzyki".

Zaczną się dni teatru, muzyki i tańca!

Warsztaty artystyczne, przedstawienia teatralne i wyjazd na Mazury zaplanował dla uczestników polsko-ukraińskiego projektu ustrzycki Teatr Formy PARRA. – Naszym głównym celem jest integracja i poznanie swojego dziedzictwa kulturowego – wyjaśnia opiekun teatru Grażyna Kaznowska.

Teatr Formy PARRA działający przy Ustrzyckim Domu Kultury przystąpił do kolejnego projektu polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży. Projektu w całości finansowanego przez Narodowego Centrum Kultury z pieniędzy ministerstwa Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- W ramach tego projektu „Pasja i serce. Młodzież polsko-ukraińska dla kultury pogranicza”, organizujemy po raz kolejny „Święto młodości – Międzynarodowy Dzień Teatru, Tańca i Muzyki”. W tym projekcie oprócz młodzieży Teatru Formy PARRA weźmie udział młodzież gimnazjalna i siódmoklasiści z ZSP nr 1, którymi opiekuje się wicedyrektor Dorota Kmiecik – wyjaśnia Grażyna Kaznowska, aktorka oraz instruktorka i założycielka Teatru Formy PARRA przy Ustrzyckim Domu Kultury. - Oprócz naszej młodzieży, do udziału w projekcie zapraszamy uzdolnioną artystycznie młodzież czarnomorską. Naszym partnerem jest po raz kolejny Fundacja Muzyczny Świat Chorym Dzieciom i Walerego Curkana z Akermanu.

Jak mówi Grażyna Kaznowska, założeniem imprezy jest, by co roku do Ustrzyk Dolnych przyjeżdżała inna młodzież – inny zespół. Tym razem, w Ustrzykach będziemy więc gościć „Besarabski souvenir” – zespół taneczny sięgający do korzeni mołdawskich, besarabskich i bułgarskich. Drugim zespołem, który weźmie udział w projekcie jest dobrze znany mieszkańcom Ustrzyk Dolnych, zespół Walerego Curkana – „Akermański Polonez”, z którym współpraca artystyczna trwa już od kilkunastu lat.

Główny założeniem projektu jest poznanie i zaprzyjaźnienie się młodzieży polskiej i ukraińskiej, poznanie języka, poznanie swojego dziedzictwa kulturowego oraz wspólnej historii. – My to realizujemy oczywiście w sposób twórczy i kreatywny, nie siadamy i nie uczymy się języka jak na lekcjach. Poznajemy go poprzez luźne rozmowy, gry dydaktyczne i zabawy, a jednocześnie realizujemy duże koncerty – wyjaśnia instruktorka.

W tym roku będzie realizowany projekt, który połączy trzy krainy, ludzi znad Morza Czarnego o bardzo różnych korzeniach, z Ustrzyk Dolnych i z Mazur. Dlaczego Mazur? - W tym roku przypadała 70. rocznica Akcji Wisła, a bardzo wielu mieszkańców Bieszczad zostało wtedy przesiedlonych na Mazury. Dodatkowo, od kilku lat jeden ze swoich teatrów prowadzę na Mazurach i od lat współpracuję z mieszkańcami Pozezdrza. Dlatego zaproponowałam władzom gminy Pozezdrze i dyrekcji szkoły podstawowej w Pozezdrzu współpracę i przyjazd uczestników naszego projektu – wyjaśnia Grażyna Kaznowska.

Ukraińcy do Ustrzyk Dolnych przyjadą już w niedzielę 10 września i przez 4 dni wraz z PARRĄ będą pracować w Ustrzykach Dolnych. – 12 września organizujemy „Święto Młodości, Międzynarodowy Dzień Teatru, Tańca i Muzyki”, w Ustrzyckim Domu Kultury na który zapraszamy całą młodzież gimnazjalną oraz uczniów klas VII szkół podstawowych. W tym roku odwiedzimy również Dom Pomocy Społecznej w Moczarach, bo bardzo nam zależy na tym by zagrać dla starszych ludzi i w ten sposób uczulać młodzież na ich problemy – mówi Grażyna Kaznowska.

W poniedziałek 11 września, młodzież biorąca udział w projekcie zrobi trochę ruchu na ustrzyckim Rynku. Najprawdopodobniej będzie to kolejny performance lub happening z których słynie PARRA. – Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze, a później wszyscy będziemy wyruszać na Mazury do Pozezdrza – mówi Grażyna Kaznowska. – Naszymi partnerami w projekcie, oprócz szkoły i gminy Pozezdrze, jest też Stowarzyszenie Kobiet Mazurskich „Dziewczyny znad Sabiny” oraz Muzeum Regionalne w Węgorzewie. Podczas naszego pobytu na Mazurach, w Muzeum odbywać się będzie międzynarodowa impreza, na której PARRA zaprezentuje fragment spektaklu, a dodatkowo nasi przyjaciele znad Morza Czarnego wystąpią z dwoma koncertami.

Uczestnicy projektu pojadą też do wsi Banie Mazurskie w powiecie gołdapskim, do której po 1945 roku, została przymusowo przesiedlona ludność ukraińska podczas Akcji Wisła. – Następnie udamy się do Giżycka i dzięki temu praktycznie całe „serce Mazur” pozna Ustrzyki Dolne, Teatr Formy PARRA i naszych gości znad Morza Czarnego – dodaje Grażyna Kaznowska.
Na Mazurach uczestnicy projektu mają zaplanowane cztery panele: warsztaty historyczne przygotowane przez mieszkańców Mazur (tam będzie kładziony szczególny nacisk na przesiedlenia z kontekstem czarnomorskim, bo w tych rejonach jest dużo mieszkańców posiadających mieszane korzenie). Drugi panel to warsztaty tańca prowadzone przez tancerzy znad Morza Czarnego dla mieszkańców Mazur i uczestników projektu. Trzeci element, to warsztaty kulinarne. – Pierwszy raz wprowadziłam taki element, który będzie realizowany przez Stowarzyszenie „Dziewczyny znad Sabiny”, uważam, ze to fajna zabawa i podczas tych warsztatów dzieci się świetnie zintegrują oraz ostatnia rzecz to warsztaty teatralne – mówi instruktorka.

- Niestety bolejemy nad tym, że Narodowe Centrum Kultury zlikwidowało drugą ścieżkę czyli możliwość projektowego wyjazdu naszego zespołu nad Morze Czarne, gdzie zawsze byliśmy goszczeni niezmiernie sympatycznie i promowaliśmy Ustrzyki Dolne. Na szczęście nie znaczy to, że w ogóle tam już nie jeździmy. W ubiegłym roku udało nam się pojechać nad Morze Czarne bardzo malutka grupką, a w tym roku na zaproszenie Walerego pojechał ustrzycki Zespół Tańca Ludowego „Bandanki”. Jednak mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do naszych przyjaciół i będziemy szukać innych projektów, dzięki którym pozyskamy pieniądze na podróż – dodaje Grażyna Kaznowska.

Blog prowadzony przez sekcję plastyczną w Ustrzyckim Domu Kultury.

Na tym blogu artyści prezentują swoje prace plastyczne.

http://plastykawustrzykachd.blogspot.com/

 

I MIEJSCE TEATRU PARRA Z UDK

Teatr Formy PARRA laureatem XVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży w Suwałkach "WIGRASZEK 2017".

 

W dniach 19-22 czerwca 2017 roku ustrzycki Teatr Formy PARRA uczestniczył w międzynarodowym festiwalu, pokonując już wcześniej  w kwalifikacjach  ponad 60 teatrów z Polski i krajów europejskich.

Jury festiwalowe przyznało naszemu teatrowi I miejsce za spektakl ZGRZYT. 

W festiwalu uczestniczyły teatry z: Słowacji, Ukrainy, Łotwy, Rosji i Polski.

Scenariusz i reżyseria spektaklu; Grażyna Kaznowska  

ZESPÓŁ TANECZNY NEMEZIS

Zespół Taneczny NEMEZIS z Ustrzyckiego Domu Kultury miłym akcentem zakończył sezon taneczny. Grupa średnia zespołu 18.06.2017r. uczestniczyła w XI Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym "Roztańczona Wiosna" w Głogowie Małopolskim gdzie wytańczyła w kategorii wiekowej 6-9 lat I miejsce w układzie "W Bieszczadzkim Lesie".  W tym samym dniu zaprezentowała się rownież najstarsza grupa Nemezis w kategorii wiekowej 10-15 lat, gdzie swoim układem "MamuNa" i wspaniałym wykonaniem wytańczyła wyróżnienie.

Chcielibyśmy dodać, że grupa średnia Nemezis w kwietniu 2017r. uczestnicząc w XII Ogólnopolskim Festiwalu Formacji Tanecznych w Suchedniowie w kategorii tanecznej do 12 lat w ukladzie "W Bieszczadzkim Lesie" wytańczyły I MIEJSCE

Miło nam też poinformować, że grupa najstarsza wzięła udział w XXIII Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych w Małogoszczy 2017r. w kategorii tanecznej Show-Dance 10-15 lat zespół z ukladem "MamuNa" został brązowym laureatem.

Zespołowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TEATR FORMY PARRA

PROJEKT Teatru FORMY PARRA wśród 42 najlepszych w Polsce. i nagrodzony DOFINANSOWANIEM.

Po raz kolejny Główny Instruktor Teatralny Ustrzyckiego Domu Kultury- Grażyna Kaznowska, wraz z młodzieżą teatralną przystąpili do konkursu grantowego Narodowego Centrum Kultury, programu Polsko- Ukraińskiej Wymiany Młodzieży.

Tak więc we wrześniu znów pojawi się w Ustrzykach Dolnych, bardzo uzdolniona, tańcząca i muzykująca młodzież znad Morza Czarnego by wspólnie tworzyć, poznawać, uczyć się i bawić z młodzieżą ustrzycką. Nie zabraknie też przepięknych pokazów, koncertów czy działań performatywnych. 

Tym razem, w ramach poznawania wspólnego dziedzictwa kulturowego wszyscy uczestnicy projektu wyjadą też na kilka dni na Mazury. 

Tradycyjnie już współpartnerem projektu ze strony ustrzyckiej jest Zespół Szkół Publicznych Nr 1, a ze strony ukraińskiej Fundacja z Akermanu "Muzyczny Świat Chorym Dzieciom".

Cieszymy się niezmiernie i GRATULUJEMY!

KALENDARZ IMPREZ 2018

KalendarzimprezUDK2018.doc