UDK
KINO „ORZEŁ”
KRÓL LEW - USA
20, 21, 22, 23, 24, 25.08.2019r. godz.17.00
FIGHTER - POL
30, 31.08 oraz 1.09.2019r. Godz. 19.00
NA BANK SIĘ UDA - POL
6, 7, 8.09.2019 r. GODZ. 19.00
Kup bilet
REPERTUAR
WIADOMOŚCI

ZAKOŃCZENIE WAKACJI W USTJANOWEJ GÓRNEJ

65-lecie KGW Ropienka

Przypominajka!
1 września zapraszamy wszystkich na 65-lecie KGW Ropienka, któremu towarzyszyć będzie Przegląd Artystyczny Zespołów Regionalnych "Z Przytupem"! :)
Godz. 14:00 Ropienka

Przegląd Zespołów Regionalnych, 01.09.2019r., Ropienka

Zapraszamy Zespoły Regionalne do wzięcia udziału w Przeglądzie Artystycznym Zespołów Regionalnych "Z Przytupem" z okazji 65-lecia KGW Ropienka.

Karta zgłoszenia do pobrania poniżej (dostępna również w zakładce WYDARZENIA).

regulaminprzegladartystycznyzespolowregionalnych2019.pdf

Bilety online do Kina

Z myślą o wygodzie naszych widzów, wprowadzamy możliwość bezpiecznego oraz prostego zakupu biletów do Kina "Orzeł" przez Internet.

Prezentacje Artystyczne

20 czerwca odbyły się prezentacje artystyczne sekcji działających przy Ustrzyckim Domu Kultury. Na scenie zaprezentowały się dzieci uczęszczające na sekcję gitarową oraz pianistyczną. Mieszkańcy mogli również podziwiać galerię prac młodych plastyków. Część artystyczna zakończyła się koncertem zespołu "Berdo".
Sekcje artystyczne w Ustrzyckim Domu Kultury prowadzą: Elina Heichel (pianino), Elżbieta Jełowicka-Piotrowicz (plastyka) oraz Ryszard Kawczyński (gitara). Gratulacje dla instruktorów oraz życzenia owocnej pracy w kolejnym sezonie.

 

 

Więcej zdjęć w Galerii.

Zakończenie sezonu - Zespół "Nemezis"

19 czerwca w Ustrzyckim Domu Kultury odbyło się podsumowanie roku tanecznego Zespołu Nemezis. Tancerze zaprezentowali swoją roczną pracę w układach grupowych oraz w duetach i solówkach. Dziękujemy Tancerzom, Rodzicom oraz Pani Instruktor Joannie Drozd za zaangażowanie w funkcjonowanie całego zespołu oraz życzymy sukcesów na kolejny rok kulturalny! 

Więcej zdjęć w GALERII.

Prezentacje Artystyczne

Zapraszamy na prezentacje artystyczne sekcji działających przy Ustrzyckim Domu Kultury! 
20 czerwca (czwartek) - Boże Ciało, godz. 16:00, Rynek w Ustrzykach Dolnych.

Zwycięstwo Zespołu Tanecznego Nemezis! :)

Wielkie wygrane Zespołu Tanecznego NEMEZIS, który w ramach projektu Ustrzyckiego Stowarzyszenia Kultury "Mogę więcej" - upowszechnianie kultury przez pryzmat tańca na XIII Nałęczowskim Festiwalu Tańca Euro Dance wywalczył nagrody w kategoriach:
* współczesne formy taneczne 10-14 lat - I MIEJSCE za układ taneczny pt.„Pozwól żyć” (gr. starsza)
* inne propozycje taneczne 10-14 lat – WYRÓŻNIENIE za układ taneczny pt. „Dwie twarze, jedno serce” (gr. średnia)

Ponadto dziewczęta występowały również w kategoriach solo:
* soliści tańca współczesnego powyżej lat 15 – III MIEJSCE – Adrianna Urban
* soliści tańca współczesnego powyżej lat 15 - WYRÓŻNIENIE – Emilia Kwaśnik
* soliści tańca współczesnego do lat 11 – WYRÓŻNIENIE – Nikola Drozd

Podczas trwania festiwalu grupy wzięły również udział w warsztatach tańca współczesnego.
Serdecznie gratulacje dla całego Zespołu, Solistów, Rodziców oraz Instruktora grupy Pani Joanny Drozd.

Szczególnie podziękowania dla Pani Anny Buczek oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ustrzyckiej Dwójki za partnerstwo oraz zaangażowanie w projekt.

Projekt dofinansowany w ramach Otwartego Konkursu Ofert z zakresu upowszechniania kultury na podstawie Programu Współpracy Gminy Ustrzyki Dolne z organizacjami pozarządowymi w roku 2019.

"Mogę więcej" - upowszechnianie kultury przez pryzmat tańca.

W ramach projektu Ustrzyckiego Stowarzyszenia Kultury "Mogę więcej" - upowszechnianie kultury przez pryzmat tańca zespół Nemezis już 14 czerwca weźmie udział w XIII Nałęczowskim Festiwalu Tańca. Tancerze zmierzą się w kategorii zespołowej oraz solo. Oprócz konkursu zespół weźmie udział w warsztatach tańca współczesnego, które poprowadzi Katarzyna Migała oraz Krzysztof Skolimowski.

Życzymy powodzenia w konkursie oraz dobrej zabawy!:)

Projekt dofinansowany w ramach Otwartego Konkursu Ofert z zakresu upowszechniania kultury na podstawie Programu Współpracy Gminy Ustrzyki Dolne z organizacjami pozarządowymi w roku 2019.

Dni Kultury LO

W Ustrzyckim Domu Kultury 3 czerwca odbyły się Licealne Dni Kultury. Jak co roku uczniowie mieli okazję zaprezentować swój dorobek artystyczny.

W ramach działalności Ogniska Pracy Pozaszkolnej wystąpił Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” pod kierunkiem Beaty Maciołek oraz solistka grupy tanecznej „Nemezis” Adrianna Urban, przygotowana przez Joannę Drozd. Pieśni świętojańskie wykonał chór „Werchowyńcy” pod kierunkiem Kingi Szewczyk.

Szkolne koło teatralne prowadzone przez Małgorzatę Kijowską i Agnieszkę Strzałę przygotowało spektakl pt. „Miłość niejedno ma imię”, w którym przedstawiło swoistą ewolucję miłości w oparciu literaturę, film, muzykę, taniec oraz codzienne doświadczenia. W przedstawieniu wykorzystane zostały motywy literackie z „Cierpień młodego Wertera”, „Nocy i dni” oraz „Dziadów”, jak również motywy filmowe z „Dirty dancing”, „Titanica”,” Śpiącej królewny” oraz „Pana i pani Smith”. Przedstawienie, które trwało 40 minut, obfitowało zarówno w wątki o charakterze poważnym jak i humorystycznym.

Kolejnym punktem programu artystycznego były występy wokalne. Aleksandra Piotrowicz wykonała z pasją piosenkę „Życie to nie teatr”, natomiast Aniela Marosz przy akompaniamencie Julii Pilch zaśpiewała kultowy szlagier zespołu Dżem pt. „Do kołyski”.

W programie było także miejsce na recytację poezji, Aniela Marosz emocjonalnie i profesjonalnie deklamowała wiersz rosyjskiej poetki Надежды Теффи „Я синеглаза, светлокудра” w języku oryginalnym.

Licealne Dni Kultury to także okazja do zaprezentowania prac plastycznych uczniów liceum, można je podziwiać w szkolnej galerii, są tam zarówno znakomite kopie dzieł znanych artystów jak i autorskie obrazy szkolnych talentów, wśród których na szczególna uwagę zasługują prace Antoniny Szary, Gabrieli Krynickiej, Malwiny Szpak, Joanny Sochy, Joanny Stępniewskiej, Amelii Rusinek, Aleksandry Bisz, Aleksandry Piotrowicz i Julii Kosmeckiej.

Ciekawym zjawiskiem artystycznym jest także wystawa nastrojowych prac fotograficznych, których autorami są Julia Tkacz i Kamil Rzeszowski.

Składamy gratulacje wszystkim młodym artystom i z niecierpliwością oczekujemy na ich kolejne prace i występy.

Autor: LO, więcej zdjęć w Galerii.