UDK
KINO ORZEŁ
KINO „ORZEŁ”
GWIEZDNE WOJNY: OSTATNI JEDI - 3D
12, 13, 14 STYCZNIA 2018r. GODZ.18.00
CICHA NOC
19, 20, 21 STYCZNIA 2018r. Godz.19.00
COCO -3D dubbing
28, 29, 30 STYCZNIA 2018r. godz.18.00
LISTY DO M.3
15 i 17 grudnia 2017r. Godz.19.00 16 grudnia 2017r. Godz.17.00 i 19.30
ZŁE MAMUŚKI 2: JAK PRZETRWAĆ ŚWIĘTA
28, 29, 30 GRUDNIA 2017r. Godz.19.00
REPERTUAR
WIADOMOŚCI

Mikołajkowe spotkania taneczne

"Mikołajkowe spotkania taneczne".

Wyróżnienie w kategorii debiut podczas Międzywojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych zespołów Tanecznych w Krośnie dla zespołu "KRZYK" z Ustrzyk Dolnych.

Zespół taneczny KRZYK zaprasza!

Zespół taneczny KRZYK zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe! (możliwość zapisów)

Od przyszłego tygodnia ruszają zajęcia zespołu tańca współczesnego KRZYK z Ustrzyk Dolnych.
- zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki od godz. 16:00 do 18:00.

Zajęcia dla dorosłych oraz seniorów:
- Gimnastyka taneczna we wtorki od godz.18:00 do 19:00
- Taniec towarzyski w środy od godz. 17:00 do 18:00

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych.

Kontakt: 503 460 189

Modernizacja Ustrzyckiego Domu Kultury

Gmina Ustrzyki Dolne otrzymała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2 999 861,81 zł na kompleksową modernizację Ustrzyckiego Domu Kultury. Więcej informacji już wkrótce.

Projekt w ramach polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży.

 

Od kilku dni teatr Formy PARRA działający przy Ustrzyckim Domu Kultury, realizuje projekt w ramach polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży, finansowany przez Narodowe Centrum Kultury z pieniędzy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt trwa od 10 września do 21 września, w ramach którego odbywają się warsztaty i występy artystyczne takie jak "Pasja i serce" oraz "Święto młodości – Międzynarodowy Dzień Teatru, Tańca i Muzyki".

Zaczną się dni teatru, muzyki i tańca!

Warsztaty artystyczne, przedstawienia teatralne i wyjazd na Mazury zaplanował dla uczestników polsko-ukraińskiego projektu ustrzycki Teatr Formy PARRA. – Naszym głównym celem jest integracja i poznanie swojego dziedzictwa kulturowego – wyjaśnia opiekun teatru Grażyna Kaznowska.

Teatr Formy PARRA działający przy Ustrzyckim Domu Kultury przystąpił do kolejnego projektu polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży. Projektu w całości finansowanego przez Narodowego Centrum Kultury z pieniędzy ministerstwa Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- W ramach tego projektu „Pasja i serce. Młodzież polsko-ukraińska dla kultury pogranicza”, organizujemy po raz kolejny „Święto młodości – Międzynarodowy Dzień Teatru, Tańca i Muzyki”. W tym projekcie oprócz młodzieży Teatru Formy PARRA weźmie udział młodzież gimnazjalna i siódmoklasiści z ZSP nr 1, którymi opiekuje się wicedyrektor Dorota Kmiecik – wyjaśnia Grażyna Kaznowska, aktorka oraz instruktorka i założycielka Teatru Formy PARRA przy Ustrzyckim Domu Kultury. - Oprócz naszej młodzieży, do udziału w projekcie zapraszamy uzdolnioną artystycznie młodzież czarnomorską. Naszym partnerem jest po raz kolejny Fundacja Muzyczny Świat Chorym Dzieciom i Walerego Curkana z Akermanu.

Jak mówi Grażyna Kaznowska, założeniem imprezy jest, by co roku do Ustrzyk Dolnych przyjeżdżała inna młodzież – inny zespół. Tym razem, w Ustrzykach będziemy więc gościć „Besarabski souvenir” – zespół taneczny sięgający do korzeni mołdawskich, besarabskich i bułgarskich. Drugim zespołem, który weźmie udział w projekcie jest dobrze znany mieszkańcom Ustrzyk Dolnych, zespół Walerego Curkana – „Akermański Polonez”, z którym współpraca artystyczna trwa już od kilkunastu lat.

Główny założeniem projektu jest poznanie i zaprzyjaźnienie się młodzieży polskiej i ukraińskiej, poznanie języka, poznanie swojego dziedzictwa kulturowego oraz wspólnej historii. – My to realizujemy oczywiście w sposób twórczy i kreatywny, nie siadamy i nie uczymy się języka jak na lekcjach. Poznajemy go poprzez luźne rozmowy, gry dydaktyczne i zabawy, a jednocześnie realizujemy duże koncerty – wyjaśnia instruktorka.

W tym roku będzie realizowany projekt, który połączy trzy krainy, ludzi znad Morza Czarnego o bardzo różnych korzeniach, z Ustrzyk Dolnych i z Mazur. Dlaczego Mazur? - W tym roku przypadała 70. rocznica Akcji Wisła, a bardzo wielu mieszkańców Bieszczad zostało wtedy przesiedlonych na Mazury. Dodatkowo, od kilku lat jeden ze swoich teatrów prowadzę na Mazurach i od lat współpracuję z mieszkańcami Pozezdrza. Dlatego zaproponowałam władzom gminy Pozezdrze i dyrekcji szkoły podstawowej w Pozezdrzu współpracę i przyjazd uczestników naszego projektu – wyjaśnia Grażyna Kaznowska.

Ukraińcy do Ustrzyk Dolnych przyjadą już w niedzielę 10 września i przez 4 dni wraz z PARRĄ będą pracować w Ustrzykach Dolnych. – 12 września organizujemy „Święto Młodości, Międzynarodowy Dzień Teatru, Tańca i Muzyki”, w Ustrzyckim Domu Kultury na który zapraszamy całą młodzież gimnazjalną oraz uczniów klas VII szkół podstawowych. W tym roku odwiedzimy również Dom Pomocy Społecznej w Moczarach, bo bardzo nam zależy na tym by zagrać dla starszych ludzi i w ten sposób uczulać młodzież na ich problemy – mówi Grażyna Kaznowska.

W poniedziałek 11 września, młodzież biorąca udział w projekcie zrobi trochę ruchu na ustrzyckim Rynku. Najprawdopodobniej będzie to kolejny performance lub happening z których słynie PARRA. – Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze, a później wszyscy będziemy wyruszać na Mazury do Pozezdrza – mówi Grażyna Kaznowska. – Naszymi partnerami w projekcie, oprócz szkoły i gminy Pozezdrze, jest też Stowarzyszenie Kobiet Mazurskich „Dziewczyny znad Sabiny” oraz Muzeum Regionalne w Węgorzewie. Podczas naszego pobytu na Mazurach, w Muzeum odbywać się będzie międzynarodowa impreza, na której PARRA zaprezentuje fragment spektaklu, a dodatkowo nasi przyjaciele znad Morza Czarnego wystąpią z dwoma koncertami.

Uczestnicy projektu pojadą też do wsi Banie Mazurskie w powiecie gołdapskim, do której po 1945 roku, została przymusowo przesiedlona ludność ukraińska podczas Akcji Wisła. – Następnie udamy się do Giżycka i dzięki temu praktycznie całe „serce Mazur” pozna Ustrzyki Dolne, Teatr Formy PARRA i naszych gości znad Morza Czarnego – dodaje Grażyna Kaznowska.
Na Mazurach uczestnicy projektu mają zaplanowane cztery panele: warsztaty historyczne przygotowane przez mieszkańców Mazur (tam będzie kładziony szczególny nacisk na przesiedlenia z kontekstem czarnomorskim, bo w tych rejonach jest dużo mieszkańców posiadających mieszane korzenie). Drugi panel to warsztaty tańca prowadzone przez tancerzy znad Morza Czarnego dla mieszkańców Mazur i uczestników projektu. Trzeci element, to warsztaty kulinarne. – Pierwszy raz wprowadziłam taki element, który będzie realizowany przez Stowarzyszenie „Dziewczyny znad Sabiny”, uważam, ze to fajna zabawa i podczas tych warsztatów dzieci się świetnie zintegrują oraz ostatnia rzecz to warsztaty teatralne – mówi instruktorka.

- Niestety bolejemy nad tym, że Narodowe Centrum Kultury zlikwidowało drugą ścieżkę czyli możliwość projektowego wyjazdu naszego zespołu nad Morze Czarne, gdzie zawsze byliśmy goszczeni niezmiernie sympatycznie i promowaliśmy Ustrzyki Dolne. Na szczęście nie znaczy to, że w ogóle tam już nie jeździmy. W ubiegłym roku udało nam się pojechać nad Morze Czarne bardzo malutka grupką, a w tym roku na zaproszenie Walerego pojechał ustrzycki Zespół Tańca Ludowego „Bandanki”. Jednak mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do naszych przyjaciół i będziemy szukać innych projektów, dzięki którym pozyskamy pieniądze na podróż – dodaje Grażyna Kaznowska.

Blog prowadzony przez sekcję plastyczną w Ustrzyckim Domu Kultury.

Na tym blogu artyści prezentują swoje prace plastyczne.

http://plastykawustrzykachd.blogspot.com/

 

I MIEJSCE TEATRU PARRA Z UDK

Teatr Formy PARRA laureatem XVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży w Suwałkach "WIGRASZEK 2017".

 

W dniach 19-22 czerwca 2017 roku ustrzycki Teatr Formy PARRA uczestniczył w międzynarodowym festiwalu, pokonując już wcześniej  w kwalifikacjach  ponad 60 teatrów z Polski i krajów europejskich.

Jury festiwalowe przyznało naszemu teatrowi I miejsce za spektakl ZGRZYT. 

W festiwalu uczestniczyły teatry z: Słowacji, Ukrainy, Łotwy, Rosji i Polski.

Scenariusz i reżyseria spektaklu; Grażyna Kaznowska  

ZESPÓŁ TANECZNY NEMEZIS

Zespół Taneczny NEMEZIS z Ustrzyckiego Domu Kultury miłym akcentem zakończył sezon taneczny. Grupa średnia zespołu 18.06.2017r. uczestniczyła w XI Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym "Roztańczona Wiosna" w Głogowie Małopolskim gdzie wytańczyła w kategorii wiekowej 6-9 lat I miejsce w układzie "W Bieszczadzkim Lesie".  W tym samym dniu zaprezentowała się rownież najstarsza grupa Nemezis w kategorii wiekowej 10-15 lat, gdzie swoim układem "MamuNa" i wspaniałym wykonaniem wytańczyła wyróżnienie.

Chcielibyśmy dodać, że grupa średnia Nemezis w kwietniu 2017r. uczestnicząc w XII Ogólnopolskim Festiwalu Formacji Tanecznych w Suchedniowie w kategorii tanecznej do 12 lat w ukladzie "W Bieszczadzkim Lesie" wytańczyły I MIEJSCE

Miło nam też poinformować, że grupa najstarsza wzięła udział w XXIII Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych w Małogoszczy 2017r. w kategorii tanecznej Show-Dance 10-15 lat zespół z ukladem "MamuNa" został brązowym laureatem.

Zespołowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TEATR FORMY PARRA

PROJEKT Teatru FORMY PARRA wśród 42 najlepszych w Polsce. i nagrodzony DOFINANSOWANIEM.

Po raz kolejny Główny Instruktor Teatralny Ustrzyckiego Domu Kultury- Grażyna Kaznowska, wraz z młodzieżą teatralną przystąpili do konkursu grantowego Narodowego Centrum Kultury, programu Polsko- Ukraińskiej Wymiany Młodzieży.

Tak więc we wrześniu znów pojawi się w Ustrzykach Dolnych, bardzo uzdolniona, tańcząca i muzykująca młodzież znad Morza Czarnego by wspólnie tworzyć, poznawać, uczyć się i bawić z młodzieżą ustrzycką. Nie zabraknie też przepięknych pokazów, koncertów czy działań performatywnych. 

Tym razem, w ramach poznawania wspólnego dziedzictwa kulturowego wszyscy uczestnicy projektu wyjadą też na kilka dni na Mazury. 

Tradycyjnie już współpartnerem projektu ze strony ustrzyckiej jest Zespół Szkół Publicznych Nr 1, a ze strony ukraińskiej Fundacja z Akermanu "Muzyczny Świat Chorym Dzieciom".

Cieszymy się niezmiernie i GRATULUJEMY!

KALENDARZ IMPREZ 2017

Kalendarz2017rok.doc