UDK
KINO ORZEŁ
KINO „ORZEŁ”
GRU, DRU I MINIONKI - 3D (dubbing)
11, 12, 13 SIERPNIA 2017R. GODZ.18.00
VOLTA
18, 19,20 SIERPNIA 2017R. GODZ.19.00
SPIDER-MAN: HOMECOMING -3D (napisy)
23, 25, 26 SIERPNIA 2017R. GODZ.18.00
REPERTUAR
WIADOMOŚCI

I MIEJSCE TEATRU PARRA Z UDK

Teatr Formy PARRA laureatem XVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży w Suwałkach "WIGRASZEK 2017".

W dniach 19-22 czerwca 2017 roku ustrzycki Teatr Formy PARRA uczestniczył w międzynarodowym festiwalu, pokonując już wcześniej  w kwalifikacjach  ponad 60 teatrów z Polski i krajów europejskich.

Jury festiwalowe przyznało naszemu teatrowi I miejsce za spektakl ZGRZYT.

W festiwalu uczestniczyły teatry z: Słowacji, Ukrainy, Łotwy, Rosji i Polski.

Scenariusz i reżyseria spektaklu; Grażyna Kaznowska

ZESPÓŁ TANECZNY NEMEZIS

Zespół Taneczny NEMEZIS z Ustrzyckiego Domu Kultury miłym akcentem zakończył sezon taneczny. Grupa średnia zespołu 18.06.2017r. uczestniczyła w XI Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym "Roztańczona Wiosna" w Głogowie Małopolskim gdzie wytańczyła w kategorii wiekowej 6-9 lat I miejsce w układzie "W Bieszczadzkim Lesie".  W tym samym dniu zaprezentowała się rownież najstarsza grupa Nemezis w kategorii wiekowej 10-15 lat, gdzie swoim układem "MamuNa" i wspaniałym wykonaniem wytańczyła wyróżnienie.

Chcielibyśmy dodać, że grupa średnia Nemezis w kwietniu 2017r. uczestnicząc w XII Ogólnopolskim Festiwalu Formacji Tanecznych w Suchedniowie w kategorii tanecznej do 12 lat w ukladzie "W Bieszczadzkim Lesie" wytańczyły I MIEJSCE

Miło nam też poinformować, że grupa najstarsza wzięła udział w XXIII Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych w Małogoszczy 2017r. w kategorii tanecznej Show-Dance 10-15 lat zespół z ukladem "MamuNa" został brązowym laureatem.

Zespołowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TEATR FORMY PARRA

PROJEKT Teatru FORMY PARRA wśród 42 najlepszych w Polsce. i nagrodzony DOFINANSOWANIEM.

Po raz kolejny Główny Instruktor Teatralny Ustrzyckiego Domu Kultury- Grażyna Kaznowska, wraz z młodzieżą teatralną przystąpili do konkursu grantowego Narodowego Centrum Kultury, programu Polsko- Ukraińskiej Wymiany Młodzieży.

Tak więc we wrześniu znów pojawi się w Ustrzykach Dolnych, bardzo uzdolniona, tańcząca i muzykująca młodzież znad Morza Czarnego by wspólnie tworzyć, poznawać, uczyć się i bawić z młodzieżą ustrzycką. Nie zabraknie też przepięknych pokazów, koncertów czy działań performatywnych.

Tym razem, w ramach poznawania wspólnego dziedzictwa kulturowego wszyscy uczestnicy projektu wyjadą też na kilka dni na Mazury.

Tradycyjnie już współpartnerem projektu ze strony ustrzyckiej jest Zespół Szkół Publicznych Nr 1, a ze strony ukraińskiej Fundacja z Akermanu "Muzyczny Świat Chorym Dzieciom".

Cieszymy się niezmiernie i GRATULUJEMY!

KALENDARZ IMPREZ 2017

Kalendarz2017rok.doc

Teatr Formy PARRA wśród najlepszych!

Z nieskrywaną satysfakcją i przyjemnością informujemy że Teatr PARRA działający przy Ustrzyckim Domu Kultury pokonał w kwalifikacji kilkadziesiąt teatrów młodzieżowych Polski oraz Europy i zakwalifikował się ze swym najnowszym spektaklem ZGRZYT na XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży w Suwałkach WIGRASZEK, który odbędzie się w dniach 19- 22.06.2017r.

Z jednej strony nasza młodzież ustrzycka stanie do konkursu ze swoimi rówieśnikami z Estonii, Litwy, Ukrainy , Słowacji i Polski, a z drugiej będzie mogła podziwiać i uczyć się od mistrzów sztuki teatralnej z Petersburga, Estonii i Krakowa.