UDK
KINO ORZEŁ
KINO „ORZEŁ”
PIĘKNA I BESTIA -3D dubbing
5, 6, 7 maj 2017r. Godz.17.00
KONG: WYSPA CZASZKI - 3D napisy
12, 13, 14 maj 2017r. Godz.19.00
DZIECIAK RZĄDZI - 3D dubbing
19, 20, 21 maj 2017r. Godz.17.00
ZERWANY KŁOS
21 maj 2017r. Godz.19.00
SZYBCY I WŚCIEKLI 8 (2D napisy)
26, 27, 28 maj 2017r. Godz.19.00
REPERTUAR
KOŁA ZAINTERESOWAŃ

ZESPÓŁ NEMEZIS

Zespół „Nemezis” z Ustrzyckiego Domu Kultury prowadzony przez Panią Joannę Drozd. Założony w 2002 r. A obecny (trzeci skład) funkcjonuje od 2009r.

TEATR FORMY "PARRA"

Teatr powstał w 1998r. na bazie rocznych warsztatów adresowanych do młodzieży szkół średnich Ustrzyk Dolnych i okolic. Do założenia teatru doszło z inicjatywy Bogdana Augustyna-Dyrektora UDK, autorką wszystkich spektakli, reżyserem i prowadzącą teatr, od początku jego istnienia, jest Grażyna Kaznowska. Współautorami scenariuszy jest sama młodzież, która obserwując otaczający świat, nie zgadzając się lub buntując na współczesną rzeczywistość, jak też wynikające z niej zagrożenia społeczne, cywilizacyjne, czy moralne, próbuje „rozmawiać” o nich językiem scenicznym.

GRUPA PLASTYCZNA

W Ustrzyckim Domu Kultury działa pracownia plastyczna od roku 1998 pod kierunkiem Elżbiety Jełowickiej-Piotrowicz, skupia na zajęciach plastycznych dzieci i młodzież w różnym wieku od szkoły podstawowej do średniej wyróżniające się szczególnymi zdolnościami w rysunku, malarstwie i grafice. Zajęcia organizowane są przy sztalugach lub stołach malarskich. Uczestnicy zajęć biorą udział w różnych formach zajęć a także czynnie uczestniczą w konkursach ogólnopolskich, niejednokrotnie są ich laureatami. Na koniec każdego roku szkolnego w UDK organizowana jest wystawa na której młodzi artyści prezentują swoje prace.

ZESPÓŁ BIESZCZADZKI DOM

Zespół powstał w 1997 r. we wsi Bandrów koło Ustrzyk Dolnych. Od poczatku powstania zespół kultywował tradycje wniesione przez nowych osadników na ziemi bieszczadzkiej w nawiązaniu do wielokulturowości przedwojennego Bandrowa (Polacy, Ukraińcy i Niemcy).Zespół uczestniczył w lokalnych imprezach, świętach, festynach. Z czasem wziął udział w imprezach takich jak:

 

 • 1999 – Ludowe Prezentacje Artystyczne „KROPA” (I miejsce)
 • 2000 – Przegląd Zespołów Kolędniczych w Kolbuszowej (wyróżnienie)
 • 2000 – Konkurs „Ludowe obrzędy i zwyczaje” w Rzeszowie
 • 2000 – Ludowe Prezentacje Artystyczne „KROPA” (II miejsce)
 • 2000 i 2001 – występ na Jarmarku Folkowym „Bojkowiana”
 • 2001 – Ludowe Prezentacje Artystyczne „KROPA” (I miejsce)
 • 2001 – XXXV Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych – Kazimierz n/Wisłą
 • 2002 – Konkurs „Ludowe obrzędy i zwyczaje” w Tyczynie (wyróżnienie)
 • 2002 – Ludowe Prezentacje Artystyczne „KROPA” (I miejsce)
 • Nagrany program dla TVP 2 pt. „Zaślubiny z wierzbą”
 • (2001) Nagranie dla Polskiego Radia kolęd i pastorałek

Zespół jest pomysłodawcą i współorganizatorem Festynu ludowego „Koszykalia”, który od kilku lat odbywa się w Bandrowie w miesiącu sierpniu.

 

ORKIESTRA MIEJSKA

Orkiestra dęta powstała w roku 1978. Przeniesiona później do Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego w Ustjanowej. Po likwidacji PPD orkiestrę przejmuje miasto i przekazuje pod patronat Domu Kultury. Orkiestra uczestniczy we wszystkich uroczystościach państwowych, rocznicowych oraz plenerowo-rozrywkowych.

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH

Nauka gry na pianinie, wiolonczeli odbywa się w Domu Kultury od wielu lat. Zajęcia prowadzi Instruktor Elina Heichel.