Deklaracja dostępności dotyczy strony www.ustrzyckidomkultury.pl
Data publikacji strony internetowej: 2013 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 22.05.2024 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Formularz kontaktowy nie ma etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób, które korzystają z czytnika ekranu. Możesz skontaktować się z nami dzwoniąc do nas. Dane teleadresowe są obok formularza kontaktowego.
Wirtualny spacer nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako nadmierne obciążenie opisane w ustawie o dostępności cyfrowej.
Na stronie www.ustrzyckidomkultury.pl
brak możliwości wyboru języka,
brak podwyższonego kontrastu (czarne tło, żółte litery),
brak etykiety dla kontroli formularza,
linki nie zawierają tekstu ani tytułu, a atrybut alt zawartego obrazu jest pusty lub go brakuje,
element wyboru lub obszar tekstowy nie ma tytułu ani powiązanej etykiety,
nazwa ramki lub elementu iframe nie jest zdefiniowana, ponieważ brakuje atrybutu tytułu,
brak możliwości wyszukania zaawansowanego,
Strona UDK posiada następujące ułatwienia:
istnieje odpowiednia różnica między tłem, grubością czcionki, stylem czcionki, obramowaniem lub dekoracją tekstu w stylu obliczeniowym dla łącza i otaczającego go tekstu.
możliwości powiększenia czcionki.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Data sporządzenia deklaracji: 27 marca 2025 r.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 27 marca 2025 r.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie przeglądu dokonanego przez koordynatora dostępności posługującego się powszechnie dostępnymi narzędziami do automatycznego wykrywania niektórych błędów dostępności cyfrowej.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Katarzyny Dudzińskiej, k.dudzinska@ustrzyckidomkultury.pl
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
swoje imię i nazwisko,
swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Katarzyna Dudzińska k.dudzinska@ustrzyckidomkultury.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 13 461 13 22. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Ustrzycki Dom Kultury nie posiada aplikacji mobilnych.
Budynek Ustrzyckiego Domu Kultury w Ustrzykach Dolnych ul. 29 listopada 31, 38-700 Ustrzyki Dolne
Budynek posiada wejście główne oraz boczne przy każdym z wejść znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych. Wśród miejsc parkingowych dla interesantów nie ma miejsca przewidzianego dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem do budynku jest utwardzona. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, także nie ma oznaczeń w alfabecie braille'a oraz druku powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma windy brak oznaczenia kontrastowego. Na terenie obiektu nie ma możliwość skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. Obsługa osób niesłyszących realizowana jest za pośrednictwem poczty elektronicznej.