UDK
KINO „ORZEŁ”
OPPENHEIMER - USA
22, 23,24.09.2023 r. GODZ.19.00
PO PROSTU SUPER - NOR
30.09 oraz 1.10. 2023 r. GODZ.17.00
RAPORT PILECKIEGO - POL
1.10.2023 r. GODZ. 19.00
Kup bilet
REPERTUAR
WIADOMOŚCI

Ustrzycki Teatr Dramatyczny - Hotelowe manewry

Ustrzycki Teatr Dramatyczny stał się faktem! Premiera spektaklu "Hotelowe manewry, czyli błogi s-pokój" odbędzie się 6 października o godz. 19:30. Co się będzie działo na scenie? Oj sporo!

Akcja toczy się w 1942 roku w pięciogwiazdkowym hotelu Palm Beach Royale w Ameryce. Przed dyrektorem hotelu Bernardem Dunlapem wielkie wyzwanie w postaci przygotowania uroczystego koncertu dla wyjeżdżających na front żołnierzy. Pech chciał, albo i licho spowodowało, że gwiazdami koncertu mają być dwie nienawidzące się artystki. Co zrobią, aby przypadkiem damy nie dowiedziały się wzajemnie o sobie i nie spotkały przed koncertem? Czy uda się to i jakim kosztem?

Będzie barwnie, wesoło, czasami wręcz groteskowo. Ta komedia, a właściwie farsa, rozbawi Was do łez!

Bilety w kwocie 40 zł (*30 zł dla studentów i seniorów 60+) do nabycia w kasie UDK lub na stronie https://udk.systembiletowy.pl

Jeśli chcecie być na bieżąco z hotelowymi nowinkami zapraszamy do obserwowania profilu Ustrzycki Teatr Dramatyczny UTD 

---

#udk #utd #ustrzyckidomkultury #ustrzyckiteatrdramatyczny #hotelowemanewry #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych #bieszczady #ustrzyki #ustrzykidolne #spektakl #teatr #rozrywka

Kalendarz wydarzeń lipiec

Lipiec rozpoczynamy wielkim świętem sztuki. Już jutro Ustrzycka Rock Opera, ponad 200 osób zaangażowanych z lokalnej społeczności oraz gwiazdy światowego formatu. Nie zwalniamy tempa ponieważ w niedzielę odbędzie się XXV-lecie Teatry Formy Parra! Premierowy spektakl, wernisaże i feta jubileuszowa.

Dużym zaangażowaniem cieszyły się w ubiegłym roku zabawy z Dj! Proponujemy Wam "piątki z Dj" od godz. 20:00 a dla naszych seniorów Dj zagra w środy od godz. 17:00.

Fanów dobrego jedzenia zapewne ucieszy 3 weekend lipca podczas, którego w ustrzyckim Rynku zaparkują Żarciowozy, czyli kuchnie z całego świata. Natomiast koniec miesiąca będzie karpacko-ludowy - XXI Karpacki Jarmark Turystyczny oraz Ludowizna.

Pozostałe wydarzenia znajdziecie na plakacie zbiorczym poniżej. Mamy nadzieję, że będzie bawić się z nami podczas tych wakacji! 

---

#udk #ustrzyckidomkultury #kalendarz #kalendarzimprez #imprezywustrzykach #wydarzysię #wydarzysięwbieszczadach #ustrzykidolne #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych

Ustrzycka Rock Opera i XXV-lecie Teatru Formy Parra

Lipiec rozpoczniemy wielkim świętem sztuki! Ustrzyki Dolne zamienią się na dwa dni w miasteczko pełne ponad 200 artystów. To będą dwa wyjątkowe dni, zobaczcie co przygotowaliśmy!

* Ustrzycka Rock Opera

* 1 lipca, godz. 21:00

* Rynek w Ustrzykach Dolnych

W wielkim teatralno-muzycznym spektaklu udział wezmą artyści zawodowi: Dagny Mikoś, Juan Carlos Cano, Alicja Kruk, Michał Grobelny oraz sekcje i zespoły z Ustrzyk Dolnych: Zespół Taneczny Nemezis, Teatr Formy PARRA, Bieszczadzka Akademia Cheerleaders, Zespół Tańca Ludowego Bandanki, Grupa wokalna UDK, Grupa Gitarowa Ryśka, Sekcja plastyczna UDK, Karatecy, Ustrzycki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz uczniowie szkół: Nr 1 i Nr 2 Ustrzyki Dolne oraz SP Wojtkowa.

* „Ostatni Wieczór” – podwójny jubileusz

* 2 lipca, godz. 17:00

* Ustrzycki Dom Kultury

Podczas fety jubileuszowej będziemy świętować dorobek twórczości Grażyny Kaznowskiej oraz 25-lecie Teatru Formy PARRA. Ostatni wieczór to także ostatni, czterdziesty trzeci spektakl ustrzyckich Parrowiczów. Dodatkowo przygotowany zostanie wernisaż fotogramów spektaklowych Dagny Mikoś oraz rzeźb Marzeny Tomków. W tym dniu poznamy także aktorów nowo powstałego Ustrzyckiego Teatru Dramatycznego.

---

#udk #ustrzyckidomkultury #teatrformyparra #ustrzyckarockopera #utd #gminaustrzykidolne #burimstrzustrzykdolnych

Koncert Trzech Króli

Już 8 lipca 2023 r. o godzinie 20.00 na ustrzyckim Rynku zagra koncert Trzech Króli a wśród nich Przemek.pro pochodzący z naszej Gminy twórca internetowy. Mimo młodego wieku osiągnął niebywały sukces zyskując rozpoznawalność i znaczącą popularność wśród młodych osób.

Projekt Trzech Króli został powołany na początku bieżącego roku, kiedy to Przemek.pro, Bartek Kubicki oraz Qry postanowili wyruszyć w podróż do Afryki najbrzydszym samochodem świata. Wszystkie swoje przygody po drodze nagrywali i powstała z tego cała seria odcinków na kanale „Przemek Pro” na YouTube. W trakcie podróży powstał pomysł nagrania piosenek, które stały się częścią niedawno wydanego albumu, zatytułowanego „Afryka”. Jeśli chcecie usłyszeć je na żywo przyjdźcie na koncert Trzech Króli do Ustrzyk Dolnych!

Koncert jest darmowy! 

Dołączcie do wydarzenia https://fb.me/e/8DwsEg2kI

___

#ustrzykidolne #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych #bartoszromowicz #koncert #trzechkróli #koncertwustrzykachdolnych #wakacjewustrzykachdolnych

Konkurs piosenki turystycznej - O złotą nutkę Korony Ustrzyckich Gór

Zapraszamy wszystkich do udziału w 3⃣ edycji konkursu piosenki turystycznej o Złotą Nutkę Korony Ustrzyckich Gór, 15.06.2023 r. godz. 16:00, Rynek w Ustrzykach Dolnych.

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?
- Przygotować maksymalnie dwie piosenki o tematyce turystycznej/harcerskiej.
- Wypełnić i dostarczyć do UDK (osobiście lub mailowo sekretariat@ustrzyckidomkultury.pl) Kartę Zgłoszenia udziału w konkursie. Termin zgłoszeń upływa 2 czerwca.
- Być z nami 15.06 w ustrzyckim rynku :)
Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: solo oraz zespoły. 
Kategorie wiekowe solo:
Kategoria I: dzieci do klasy „O”, uczniowie szkół podstawowych klasy 1-4,
Kategoria II: uczniowie szkół podstawowych powyżej 4 klasy, 
Kategoria III: uczniowie szkół średnich, dorośli.
Kategorie wiekowe zespoły:
OPEN
Kryteria oceny występów:
- zgodność z regulaminem,
 - zgodność z tematyką konkursu,
- sposób prezentacji,
- oryginalność i kreatywność ujęcia tematu konkursu,
- umiejętności wokalne,
- staranność wykonania.
Regulamin oraz Karta Zgłoszenia dostępne dostępne w zakładce Wydarzenia.

Podczas obrad jury wystąpi Daryl Strodes Band - wokalista i gitarzysta grający blues turystyczny, R&B/Funk/Jazz na co dzień mieszkający w Los Angeles. Podczas trasy koncertowej w Polsce towarzyszą mu polscy muzycy: B. Topolski - gitara, Ł. Gorczyca - bas i T. Dominik - perkusja.

---
#udk #ustrzyckidomkultury #konkurspiosenki #piosenkaturystyczna #złotanutkakoronyustrzyckichgór #rynekustrzyki #lubieustrzyki #spiew #burmistrzustrzykdolnych

Ogólnopolski Festiwal Taneczny

Ogólnopolski Festiwal Taneczny "Ustrzyki Dolne #tanecznie" staje się faktem!! 
W konkursie mogą wziąć udział zarówno zespoły jak i soliści!
3 kategorie wiekowe (7-11, 12-15, 16+)
Różne kategorie taneczne (jazz, modern, taniec współczesny, contemporary, taniec nowoczesny, street dance, hip-hop, disco dance) 
22 kwietnia godz. 10:00 Hali Sportowej OSiR w Ustrzykach Dolnych.

Nie czekajcie, wyślijcie swoje zgłoszenie do udziału w konkursie do 11 kwietnia i roztańczmy całą gminę Ustrzyki Dolne!

Regulamin wraz z Kartą Zgłoszenia dostępne w zakładce Wydarzenia.

Ustrzycki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ruszają zapisy na kolejny rok Ustrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa pod Honorowym Patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz

Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Ustrzyckim Domu Kultury.

W programie:

- zajęcia taneczne,

- zajęcia gimnastyczne,

- zajęcia teatralne,

- nauka języka angielskiego,

- zajęcia na basenie,

- wycieczki.

Słuchaczem UUTW może zostać osoba w wieku 55+ niezależnie od posiadanego wykształcenia.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

---

Projekt realizowany jest przez Ustrzyckie Stowarzyszenie Kultury oraz finansowany w ramach Otwartego Konkursu Ofert z zakresu "Aktywizacja i integracja osób w wieku emerytalnym w życiu społecznym na podstawie Programu Współpracy Gminy Ustrzyki Dolne z organizacjami pozarządowymi na rok 2023."

---

#uutw #ustrzyckiuniwersytettrzeciegowieku #udk #ustrzyckidomkultury #lubięustrzyki #burmistrzustrzykdolnych

Dzień Kobiet 2023

Znany wszystkim Polakom polski teleturniej Familiada, wyjątkowy kabaret w wykonaniu nauczycieli i uczniów ze Szkoła Podstawowa nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych a także niezapomniany koncert Michała Matuszewskiego to atrakcje, którymi zachęcamy wszystkie Panie do celebrowania ich święta!

Chcemy aby ten dzień był dla Was wyjątkowy, dlatego zapraszamy Was do Ustrzyckiego Domu Kultury, 8 marca na godz. 18:00.

---

#DzieńKobiet #UstrzyckiDomKultury #BartoszRomowicz #BurmistrzUstrzykDolnych

CHCESZ ZOSTAĆ AKTOREM USTRZYCKIEGO TEATRU?

Ustrzycki Dom Kultury poszukuje aktorów do nowo powstałego Ustrzyckiego Teatru Dramatycznego „UTD". Casting kierowany jest do osób dorosłych, szczególnie w wieku 30 - 60 lat. Ustrzyki Dolne to pierwszy punkt na mapie Bieszczadów, w którym funkcjonować będzie teatr repertuarowy.

Casting przeprowadzony zostanie we wtorek, 21 marca 2023r., o godz. 19.00. Teatralne deski Ustrzyckiego Domu Kultury wyłonią aktorów, których tą jesienią zobaczymy w premierowym spektaklu.

_„Po 25 latach prowadzenia młodzieżowego Teatru Formy PARRA, chcę aby w Ustrzykach Dolnych powstał prawdziwy teatr dramatyczny z cyklicznym repertuarem, adresowany tym razem do osób dorosłych, nie koniecznie składający się z zawodowych aktorów. Przygotowane spektakle będą trafiać do każdego wrażliwego widza. Jestem przekonana, że publiczność doceni teatr w sercu Bieszczadów"_ - mówi Grażyna Kaznowska absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Aby przystąpić do przesłuchań należy przygotować dowolny monolog lub epizod sceniczny. Wymogiem jest też zgłoszenie się  telefonicznie lub mailowo do dnia 20 marca 2023 r.

Ludowizna - śladami Bojków w Bieszczadach

Kultywowanie tradycji lokalnej i regionalnej, które są podstawą budowania tożsamości społeczeństwa jest bardzo ważne. Kultury Bojkowska i Łemkowska są ściśle związane z naszym regionem dlatego, stworzyliśmy o nich opowieść, którą przestawimy Wam w ramach wydarzenia "Ludowizna".

Zapraszamy Was 5 listopada na godzinę 16:00 do Ustrzyckiego Domu Kultury. Podczas koncertu wystąpią zespoły:

- Śpiewanka,

- Łem My,

- Ustrzycka Grupa Wokalna,

- Bieszczadzkie Słowiki.

W ramach wydarzenia zapraszamy również do obejrzenia wystawy fotograficznej "Śladami Bojków w Bieszczadach".

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Bieszczadzkiej-Ośrodka Działaj Lokalnie w Ustrzykach Dolnych, Powiatu Leskiego i z budżetu Województwa Podkarpackiego.

---

Fundacja Bieszczadzka #działajlokalnie #udk #ustrzyckidomkultury #ludowizna #śladamibojkówwbieszczadach #śpiewanka #ugw #Łemmy #bieszczadzkiesłowiki #burmistrzustrzykdolnych