UDK
KINO „ORZEŁ”
LARS JEST LOL - NORW.
21 i 22. 06. 2024 r. Godz. 17.00
JEDNO ŻYCIE - W.BRYT.
23. 06. 2024 r. Godz. 19.00
GARFIELD - USA
28, 29, 30. 06.2024 r. Godz. 17.00
Kup bilet
REPERTUAR
WIADOMOŚCI

Letnie półkolonie

Martwicie się, że koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami i Wasze dzieci znowu zmuszone będą pozostać w domu?

A może zwyczajnie nie macie ich z kim zostawić, gdy będziecie w pracy? Specjalnie z myślą o Was i Waszych pociechach organizujemy letnie półkolonie.

Zapraszamy dzieci w wieku 6 - 12 lat. W programie:

- zajęcia ruchowe

- warsztaty plastyczne

- seanse kinowe

- wyjścia na basen

- zajęcia świetlicowe

- gorący posiłek

Miejscem zbiórki będzie Szkoła Podstawowa nr 1 (wejście przez halę sportową), a zajęcia odbywać się będą także w Ustrzyckim Domu Kultury, Bieszczadzkim Centrum Turystyki i Promocji oraz Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ustrzykach Dolnych.

1 turnus - 1-5.07 oraz 8-12.07

2 turnus - 22-26.07 oraz 29-31.07, 1-2.08

w godz. 7:30 - 15:30 

Koszt jednego turnusu to 700 zł.

Zapisy odbywają się telefonicznie pod nr tel. 13 461 13 22  Ilość miejsc ograniczona!

Baw się z nami w te wakacje 

---

#udk #pimbp #osir #bctip #polkolonia #lubieustrzyki #wakacje #wakacjewustrzykach #latowustrzykach #burmistrzustrzykdolnych

Nasz Mały PRL - PREMIERA

Długo wyczekiwana PREMIERA Ustrzyckiego Teatru Dramatycznego!

Iza i Witek zabiorą Państwa wczasy, gdy życie codzienne toczyło się w rytm kolejek, kartek na żywność i wszechobecnej propagandy. "Nasz Mały PRL" to opowieść o rodzinie, która postanawia na pół roku wrócić do realiów PRL-u, aby na własnej skórze poczuć, jak żyło się w tamtych czasach. To pełna humoru, ale też refleksji podróż przez absurdy i uroki tamtej epoki.

Spektakl "Nasz Mały PRL" to nostalgiczna podróż do czasów PRL-u, oparta na książce Izabeli Meyzy i Witolda Szabłowskiego "Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem" w adaptacji Moniki Janik-Hussakowskiej i reżyserii Grażyny Kaznowskiej i Jacka Olaka.

W czasy PRL-u zabiorą Państwa: Justyna Po Przemek Golabiewski Katarzyna Sędzimir Katarzyna Dudzińska Tina Tina Dominika Krupa Katarzyna Roman Zygmunt Krasowski Grażyna Grażka Kaznowska Paulina Kozłowska oraz w dniu premiery (8 czerwca) ze specjalnym udziałem Angela Gaber 

#premiera #teatr #PRL #bieszczady #ustrzykidolne #ustrzyckidomkultury #ustrzyckiteatrdramatyczny

Pan Li - stand up

WYDARZENIE PRZENIESIONE NA 18 PAŹDZIERNIKA!

 

Zapomnijcie o konwencjonalnym show! Pan Li, ikona polskiej sceny komediowo-magicznej wraca z programem tak intensywnym jak najlepszy shot whiskey. Jako niesławny iluzjonista, Pan Li zaskoczy Was swoją zdolnością do czytania w myślach i brawurową improwizacją. Ale uważajcie, jego słownictwo jest równie ogniste jak jego iluzje!

Kolejna edycja jego fenomenalnego show to więcej niż magiczne sztuczki i żarty na granicy dobrego smaku. To interaktywna przygoda, w której publiczność staje się współtwórcą spektaklu. Nie tylko zobaczycie show, ale też staniesz się jego częścią.

Jeśli sądzicie, że znacie wszystkie karty w talii, Pan Li wyciągnie asa z rękawa i zwali Cię z nóg. Finał programu, pozostawi Was w osłupieniu i sprawi, że będziecie chcieli więcej.

Nikt nie opuści sali nieodwrócony, i nikt nie pozostanie obojętny. Jesteście gotowi na show, które poruszy Wasze zmysły i wywróci Waszą rzeczywistość do góry nogami? Bilety giną jak złoto, więc nie czekajcie!

Pan Li odwiedzi Ustrzycki Dom Kultury 24 maja o godz. 19:00. Bilety dostępne wyłącznie online TUTAJ oraz TUTAJ

Program trwa około 1,5 godziny i jest przeznaczony dla widzów dorosłych . Wprowadzenie stanowi około 30-minutowy support, który może być równie zaskakujący, jak główne show.

---

#panli #standup #udk #ustrzyckidomkultury #lubieustrzyki #burmistrzustrzykdolnych

Monodram Nasz Dramat Erotyczny - Jacek Olak

Jacek Olak pierwszy raz zmierzy się z jedną z najtrudniejszych sztuk scenicznych, jakim jest Monodram! W naszych "Hotelowych Manewrach" wcielał się w postać Boya Hotelowego o imieniu Otis, dodając do spektaklu nutę humoru i farsy. Teraz będziecie mieli okazję zobaczyć go w zupełnie innym świetle - w naszym monodramie "Nasz Dramat Erotyczny", gdzie gorzko-słodki temat erotyki zostanie zaprezentowany na scenie Ustrzyckiego Domu Kultury. To jedyna i niepowtarzalna okazja, by bliżej poznać ten mało znany tekst Gombrowicza i zanurzyć się w jego słowach. Jacek to także doświadczony aktor, który swoje umiejętności aktorskie rozwijał w tak renomowanych teatrach jak Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Studio w Warszawie, oraz Teatr Collegium Nobilium. Ponadto, Jacek asystował w Teatrze Imka/Garnizon Sztuki przy spektaklu "Pozytywni". Całe swoje doświadczenie i umiejętności zaprezentuje w monodramie "Nasz Dramat Erotyczny". 

"Nasz Dramat Erotyczny" to zbiór tekstów napisanych przez Gombrowicza po hiszpańsku w latach pięćdziesiątych XX wieku, znalezionych przez Ritę Gombrowicz, które miały pomóc autorowi przetrwać w Argentynie. Gombrowicz, pod pseudonimem Jorge Alejandro, badał w tych tekstach kwestie erotyczne Argentyńczyków z perspektywy Europejczyka, poruszając tematy szczerości, pozorów, wielkiej miłości, maski erotyzmu, niewoli urody, ucieczki przed życiem, ducha męskości i kobiecości, oraz latynoamerykańskiego temperamentu.

Jak odbieramy te teksty po latach? Okazuje się, że obserwacje Gombrowicza nie straciły wiele na aktualności i wręcz nie sposób oprzeć się urokowi jego celnych, nieraz złośliwych spostrzeżeń i ocen, wyrażanych w sposób żartobliwy, ale też w tonacji serio.

Zapraszamy Was na tę wyjątkową podróż przez literackie i teatralne zakamarki - niech Gombrowicz zabierze Was w niezapomnianą podróż przez świat emocji, refleksji i... trochę szaleństwa! 

Premiera: 11 maja 2024

Godzina: 19:00

Miejsce: Ustrzycki Dom Kultury

Bilety dostępne na: https://udk.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html...

Do zobaczenia na premierze! 

Igraszki z diabłem - spektakl

Gdyby te nasze stare, pochylone bieszczadzkie kapliczki i wiekowe cerkiewki z kościołami przemówić mogły, opowiedziałyby niejedną taką historię, jaką przedstawi nam 13 kwietnia br. amatorska grupa teatralna Mała Scena Wielkich Serc na scenie Ustrzyckiego Domu Kultury. Historia stara jak świat, w której zło znów wytoczy kolejne działa w stronę dobra, a w tej bitwie zwycięzcy przypadnie nie lada trofeum: dwie kobiece dusze… o gdyby Kasia z księżniczką Disperandą wiedziały ile zamieszania w świecie aniołów diabłów i ludzi wywoła ich jeden bezmyślny podpis… Ale w końcu czego się nie robi, by się zawczasu przed ołtarz z dobrym chłopem dostać.

Zapraszamy w niezwykłą podróż przez tajemniczy las chatę zbója Sarki Farki i pustelnię Ojca Scholastyka, przez diabelski młyn i otchłanie samego piekła w poszukiwaniu nie tylko diabelskich cyrografów, ale w ważniejszą podróż poszukiwaniu prawdziwego ludzkiego serca pełnego odwagi, zdolnego do poświęcenia. W tej podróży zawalczymy jeszcze raz o dobro: ofiarowując swój czas i wykupując cegiełki damy szansę lepszego jutra podopiecznym krośnieńskiego hospicjum.

Tę bitwę rozpoczniemy 13 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00

Cegiełki w kwocie 10 zł (można więcej, ponieważ i cel szczytny) dostępne w kasie UDK w godzinach 8.00-15.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

---

#udk #ustrzyckidomkultury #igraszkizdiablem #scenawilkichserc #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych

Ustrzycki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ruszają zapisy na kolejny rok Ustrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Ustrzyckim Domu Kultury.

W programie:

- zajęcia taneczne,

- zajęcia gimnastyczne,

- zajęcia teatralne,

- nauka języka angielskiego,

- zajęcia na basenie,

Słuchaczem UUTW może zostać osoba w wieku 55+ niezależnie od posiadanego wykształcenia. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

---

Projekt realizowany jest przez Ustrzyckie Stowarzyszenie Kultury oraz finansowany w ramach Otwartego Konkursu Ofert z zakresu "Aktywizacja i integracja osób w wieku emerytalnym w życiu społecznym na podstawie Programu Współpracy Gminy Ustrzyki Dolne z organizacjami pozarządowymi na rok 2024."

---

#uutw #ustrzyckiuniwersytettrzeciegowieku #udk #ustrzyckidomkultury #lubięustrzyki #burmistrzustrzykdolnych

Konkurs "Kartka świąteczna 2024"

Coraz bliżej święta więc... startujemy z konkursem - "Świąteczna kartka 2024" Jeżeli lubicie malować, tworzyć, rysować? To ten konkurs jest dla Was!

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?

- zaprojektować wielkanocną kartkę;

- dostarczyć kartkę wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia do dnia 22.03.2024 r.

Konkurs jest podzielony na 3 kategorie wiekowe:

- Kategoria I: dzieci klas "0"

- Kategoria II: I – IV klasa szkoły podstawowej

- Kategoria III: V - VIII klasa szkoły podstawowej

Kryteria oceny prac:

- zgodność z regulaminem

- zgodność z tematyką konkursu

- sposób prezentacji

- oryginalność i kreatywność ujęcia tematu konkursu

- zastosowanie technik plastycznych

- staranność wykonania

Ogłoszenie wyników nastąpi do 28 kwietnia 2024 r. na oficjalnym profilu Facebook Ustrzyckiego Domu Kultury oraz Gminy Ustrzyki Dolne.

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia dostępne w zakładce WYDARZENIA.

---

#udk #ustrzyckidomkultury #konkursplastyczny #kartkawielkanocna #wielkanoc #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych

Dzień Kobiet

Drogie Panie, Wasze święto zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Kobiet z UDK i Samorządowa Szkoła Muzyczna w Ustrzykach Dolnych  Widzimy się 8 marca o godz. 17:00

---

#udk #ustrzyckidomkultury #ssmustrzyki #dzienkobiet #8marca

Moje pstryki i... wybryki - wystawa fotograficzna Zygmunta Krasowskiego

Zapraszamy na wystawę fotografii Zygmunta Krasowskiego "Moje pstryki i... wybryki". Zygmunta chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Można go określić jako prawdziwego entuzjastę życia. Jest pasjonatem fotografii, lubi jeździć na swoim trójkołowym harleyu, biegać na nartach, jeździć na rowerze. Niektórzy z Was mogą go również kojarzyć z Ustrzycki Teatr Dramatyczny UTD gdzie wciela się w rolę Bernarda Dunlapa, dyrektora hotelu Palm Beach Royal.

Jego motto życiowe brzmi: "Normalność to stan nienormalny, a tylko nienormalni popychają świat do przodu." To podejście odzwierciedla jego otwartość na nowe wyzwania i nieustanne dążenie do rozwoju. Zygmunt udowadnia, że wiek to tylko liczba, a pasje i zainteresowania są wieczne. 

Do zobaczenia 16 lutego o godz. 17:30 w Ustrzyckim Domu Kultury! 

---

#wystawa #zygmuntkrasowski #mojepstrykiiwybryki #udk #ustrzyckidomkultury #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych

"W domach z betonu... i na zielonej łące"

Zapraszamy Was na klimatyczny wieczór z kulturą "W domach z betonu... i na kwitnącej łące...". Podczas spotkania zaprezentujemy obrazy i nowele Edyty Wilk oraz pieśni autorskie Patrycji Stockinger. 29 listopada o godz. 17:00. Kilka słów o bohaterkach wieczoru:

- "Moje pisanie zaczęło się od bloga i wysłania kilku opowiadań na konkursy. Kilka z nich stanęło na podium i od tego zaczęło się pisanie opowiadań pt. W domach z betonu. Wiele z nich było promowanych często na głównej stronie Onetu. "Zmrożone serce" ukazało się w tomie opowiadań "Duchy przeszłości" Magaleny Kordel oraz otrzymało nagrodę publiczności i znalazło się w szóstce najlepszych opowiadań. Dzięki kilku opowiadaniom otrzymałam nagrody, z których jedna zawiodła mnie aż do Rzymu. Literami szkicuję, zapisuję rzeczywistość. Kiedyś próbowałam również szkiców ołówkiem, farb olejnych, pasteli, ale słowa nadają chyba najwięcej plastyczności moim myślom chyba najbardziej. Życie to dar. Nie chce go zmarnować. Nigdy nie wiesz jaka jutro przyjdzie karta, trzeba brać życie takim jakie jest. Sprawić by liczył się każdy dzień. I każdy człowiek, którego spotykasz. W domach z betonu. Wchodzisz do bloku i otwierając każde drzwi, otwierasz książkę, powieść o mieszkańcach którzy się tam znajdują. Powieść fascynującą. Taką, która cię porywa. I nie pozwala nie zapisać historii, której dotknęłaś..." - Edyta Wilk

- "Mimo moich zaledwie 18 lat, muzyka jest nieodłączną częścią mojego życia. Początki mojej muzycznej podróży miały miejsce w szkolnym chórze, gdzie pierwsze dźwięki śpiewu zaczęły kształtować moją pasję. Z biegiem czasu, do mojego repertuaru dołączyła gra na gitarze, tworząc harmonijną całość mojej artystycznej wyprawy. To połączenie umiejętności zainspirowało mnie do podjęcia kolejnego kroku- stworzenia własnej muzyki. Jednak prawdziwą iskrą dla mojej twórczości stała się głęboka miłość do natury, zwłaszcza do Bieszczad. To właśnie tam znajduję inspirację do tekstów moich piosenek, które emanują zarówno pięknem przyrody, jak i osobistymi przeżyciami. Mój artystyczny początek był zarezerwowany dla najbliższych, ale teraz, w wieku 18 lat, czuję, że nadszedł czas, aby podzielić się moją muzyką ze światem. Chociaż jestem jeszcze młoda, wierzę, że moje utwory mogą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i przynieść im chwilę refleksji. Za pomocą mojej sztuki chce aby zapracowani, pędzący ciągle do przodu ludzie przystanęli i na nowo połączyli się z naturą dla chwili wytchnienia i odstresowania." - Patrycja Stockinger

To będzie ciekawe spotkanie dwóch różnych artystek. Do zobaczenia! 

---

#udk #ustrzyckidomkultury #wystawa #piosenkaautorska #gminaustrzykidolne #burmistrzustrzykdolnych